TikTok Yüzünden Canından Oluyordu

BİLİM-TEKNOLOJİ

Dilde piercing varmış gibi iki manyetik topu ağızlarına alan Tiktok kullanıcısı gençler, fotoğraf çekme yarışına girdi. İngiltere'de yeni akıma ayak uydurmak isteyen 13 yaşındaki kız, topları yutunca hastanelik oldu, toplar ameliyatla çıkarıldı

İngiltere’nin Merseyside Metropoliten Kontluğu bölgesinde yaşayan 13 yaşındaki kız, TikTok'un yeni trendine ayak uydurarak dilin her iki tarafına piercing gibi göstermek için küçük manyetik toplar yerleştirdi. Mıknatıslar küçük olduğu için 15 topu mideye indiren küçük kız kendini kötü hissedince ailesi tarafından hastaneye kaldırıldı.

Küçük kız acil ameliyata alınırken, bağırsağının bir kısmı ve apandisti alınmak zorunda kaldı. Anne Faye Elizabeth kızını topları yutarken görmediğini, kızının söylemesiyle hastaneye geldiklerini belirtti.

Olaydan birkaç gün önce de Birmingham'da da 11 yaşındaki Ellis Tripp'in de bağırsağından 5 mıknatıs çıkarılmış, çocuğun annesi Amy Clarke, diğer ebeveynleri trend hakkında uyarmıştı.

Clarke "Bir kabustayım. Bu TikTok çılgınlığı, onu öldürebilirdi. Lütfen çocuklarınızla konuşun ve bunların ne kadar tehlikeli olduğunu anlatın" uyarısında bulunmuştu.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanmanız için çerezler kullanılmaktadır.